Zdjęcia - biznesowe, małe notebooki, laptopy Flybook: galeria zdjęć.

Potęga komunikacji


Lataj z Flybook'iem

Masz możliwość połączenia się z Internetem i dzwonienia gdziekolwiek jesteś, kiedykolwiek zechcesz. Flybook zawiera telefon komórkowy, który pozwala dzwonić, wysyłać MMS'y, SMS'y i surfować po Internecie dzięki GPRS. Wkładasz kartę sim i łączysz Flybook'a ze światem. Możesz wybrać łącze telefoniczne, sieć Lan, bezprzewodowe łącze Bluetooth lub Wi-Fi przez access point.

HSDPA

Technologia HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) została oparta o koncepcję współdzielonego kanału transmisji, tzw. fat-pipe. Głównym jej założeniem jest dynamiczne dostosowanie się do zmian zachodzących w środowisku radiowym i szybka retransmisja błędnych danych. Technologia HSDPA pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 14 Mb/s - siedmiokrotnie większą niż jest to możliwe w systemie WCDMA. Wprowadzenie technologii HSDPA pozwoli operatorom na udostępnienie usług większej ilości klientów, a także zapewni bezprzewodowy szerokopasmowy dostęp do Internetu, Intranetu i sieci korporacyjnych LAN. W technologii HSDPA osiągnięto poprawę szybkości transmisji danych w kierunku od stacji bazowej do telefonu mobilnego, czyli tzw. downlink'u. Poprawa jakości transmisji w HSDPA osiągana jest poprzez:

 • zwiększenie maksymalnej szybkości transmisji danych do 14 Mb/s
 • zredukowanie opóźnień
 • dwu-trzykrotne zwiększenie pojemności systemu
 • UMTS

  UMTS (Universal Mobile Telecomunication Systems) jest to jeden z tzw. systemów telefonii komórkowej trzeciej generacji (3G). Uważany za jedną z najważniejszych technologii przełomu wieków, która umożliwi powstanie bezprzewodowego społeczeństwa informacyjnego, głównie poprzez oferowanie taniego oraz szybkiego przesyłania, objętościowo nieporównywalnych do tej pory, danych. Usługi sieci UMTS:

 • szybki dostęp do Internetu (od 144kbps do 2Mbps);
 • wideotelefon, wideokonferencje;
 • telewizja, radio, muzyka, wideo;
 • nawigacja i lokalizacja: aktywne mapy, systemy namierzania.
 • EDGE

  Ulepszona wersja GPRS. Teoretyczna maksymalna szybkość połączenia EDGE wynosi 384 kbit/s. Coraz częstsze oferty promocyjne operatorów na mobilny dostęp do internetu z wykorzystaniem tej technologii również sprzyja jej rozpowszechnianiu.

  GPRS

  GPRS (General Packet Radio Service, GSM) (trzy zakresy: 900/1800/1900 MHz) - Flybook jest obecnie jedynym laptopem na świecie, który ma wbudowany moduł GPRS. Wystarczy tylko włożyć w odpowiednie miejsce kartę SIM z jakiejkolwiek sieci komórkowej i wszędzie tam gdzie mamy sygnał (zasięg) danej sieci, możemy korzystać z Internetu lub dzwonić bezpośrednio z Flybook'a (mając wolne ręce lub przy wykorzystaniu zestawu słuchawkowego) oraz wysyłać SMS-y lub faxować gdziekolwiek i o każdej porze przy wykorzystaniu bardzo przyjaznego modułu oprogramowania, dołączanego w cenie laptopa. Oprogramowanie pozwala nam dodatkowo na transfer książki telefonicznej z większości obecnie użytkowanych telefonów komórkowych bezpośrednio do modułu telefonicznego laptopa (nie musimy się męczyć przepisując kilkaset kontaktów wraz z numerami telefonów). Laptop posiada wewnętrznie wbudowaną antenę nadawczo-odbiorczą do GPRS.

  Bluetooth

  Bluetooth (Versja 1.1) - kolejny system bezprzewodowej komunikacji z bardzo szeroką gamą urządzeń zewnętrznych. Poprzez Bluetooth można bezprzewodowo podpiąć do Flybook'a: nawigację GPS (opcja), słuchawki, drukarkę, skaner, mikrofon, telefon, fax, myszkę, zestaw audio oraz istnieje możliwość wymiany plików z innym komputerem, posiadającym Bluetooth. Standard Bluetooth daje możliwość radiowej komunikacji w odległości 10 do 20 metrów od nadajnika. Laptop posiada wewnętrznie wbudowaną antenę nadawczo-odbiorczą do Bluetooth.

  Wi-Fi

  Wi-FI (standard 802.11b) - bezprzewodowa sieć radiowa (WiFi jest obecnie bardzo rozpowszechnionym standardem bezprzewodowego dostępu do sieci: w biurach, hotelach, uczelniach, na lotniskach i w wielu miejscach publicznych, np. w Krakowie na Rynku istnieje darmowa możliwość podpięcia się poprzez WiFi do Internetu). Standard WiFi daje możliwość radiowej komunikacji z siecią nawet do 300 metrów od nadajnika. Laptop posiada wewnętrznie wbudowaną antenę nadawczo-odbiorczą do WiFi.

  GPS

  GPS (Global System Position) (OPCJONALNIE) jest systemem, który ustala Twoją dokładną pozycję w terenie. Operacja jest oparta na działaniu 27 satelitach umieszczonych na orbicie, które indywidualizują Twoje współrzędne geograficzne i prędkość poruszania się. Podłączając Flybook'a do dowolnej anteny GPS będziesz miał możliwość śledzenia swojej drogi po lądzie i morzu, aby zawsze móc przybywać na czas.